სამშაბათი, 2024-04-23, 4:20 AM | მოგესალმები Guest

www.sdasu.ucoz.com

[ ახალი შეტყობინებები · მონაწილეები · ფორუმის წესები · ძებნა · RSS ]
  • გვერდი 2 დან
  • «
  • 1
  • 2
ფორუმი » განათლება » ლიტერატურა » ფორუმელთა პროზა და პოეზია (ჩვენ ვწერთ! გზა მოგვეცით!)
ფორუმელთა პროზა და პოეზია
screamin2uDate: ოთხშაბათი, 2007-12-05, 3:21 AM | Message # 16
I Done
Group: Users
Messages: 20
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (Chortika)
aaaaaaaaaaaa es sheniaaaaaa???? sagoooooooooooooool !!!! magaria dzn !!! :P

ჰეჰხ,მადლიობელი... biggrin

გოგონა კლდეზე უძრავად იდგა და ქარის ღმუილი ტვინში მტკივნეულად იჭრებოდა...უსაზღვროდ გრძელი თმა უხეშად ეხეთქებოდა და ველურად დასდევდა მის სახეს...შავ თვალებში მთვარე ირეკლებოდა და მხურვალებას გამოსცემდა ,მთვარეში კი მისი სული...რისხვა და დარდი თან სდევდა სულ,მაგრამ ახლა სადღაც გადაკარგულიყვნენ...დავიწყებულმა მოგონებამ წამში გაიელვა მის გონებაში და მხედველობა წყვდიადში მოუქცია...5წლის იყო როდესაც სარკეში პირველად ჩაიხედა,ის არ გამოიყურებოდა როგორც სხვა გოგონები... გაიღიმა ,თვალები უბრწყინავდა როგორც არასდროს...'ლამაზი ვარ' ჩაიჩურჩულა...
სულ მარტო იყო...მარტოობა შეუყვარდა...მარტოობას მიენდო,მარტოობა იყო მისი საზრდო!სიხარული ჩამკვდარი იყო მასში...ყოველთვის გაურბოდა სიცოცხლეს,საზრუნავს...'ასე შორს არასდროს ვყოფილვარ' უკან მიიხედა,მაგრამ ყველა გრძნობა გამქრალიყო,მხოლოდ შიში მოსჩანდა ბუნდოვნად და დათარეშობდა მის ირგვლივ...'ძალიან შორს წავედი'
ისევ მიცოცავდა კლდეზე,მისმა სუნთქვამ მასთან ერთად დაიწყო სუნთქვა...შეჩერდა! 'რაიყო?' გაიფიქრა..უკან დაიხია,თვალებს მისცა უფლება შეებოჭა საკუთარი თავი...
რაღაცას უახლოვდებოდა,რაღაც არამიწიერს ,უსაზღვროს, არნახულს...სიგრილე იგრძნო! მისი სხეულის ნაფლეთები მისივე თვალთახედვას აბრმავებდა,თითქოს მისი ცხოვრების ნაწილები ტოვებდა მას,გაქცევას ლამობდა...თითქოს შეუმსუბუქდა ის ტკივილი რომელსაც წლების განმავლობაში განიცდიდა...მისი ცხოვრების ნაჭრები,რომლაბსაც არ დაუტოვებია მისი სხეული,თითქოს შეიკრა,ბორკილი დაედო...და პირველად მან ცხოვრებაში იგრძნო სითბო!სული გაუთბა...მისი წარსულის გვამი,დაიმარხა მის უკან,ახალი კი ელოდებოდა მას ტყეში..ტყე იყო მისი ახალი სახლი,სიწყნარე მან საკუთარ დედად მიიღო და ხეების პატიმარი გახდა,არასოდეს უგრძვნია ასეთი თავისუფლება...'გაიქეცი,ტკივილს გაექეცი,ტყეში გაექეცი'!!!

:|


fk off!
 
nefelinDate: ოთხშაბათი, 2007-12-05, 5:32 AM | Message # 17
I Done
Group: Users
Messages: 27
Reputation: 0
Status: Offline
raxan leqsebze midga saqme mec vityvi. chemi klaselebi bolo klasebshi cerdnen leqsebs, mec gamovide tavi, davjeqi saxlshi da davcere leqsi gulze, magram leqsze metad gamomivida mecnierul anatomiuri nashromi, sabedniertod chems mets aravis caukitxia biggrin

Added (2007-12-05, 5:32 Am)
---------------------------------------------
es iko da es, mas shemdeg arc leqsi da arc motxroba ar damiceria:D

Added (2007-12-05, 5:32 Am)
---------------------------------------------
chorteeee
ise tu micani vin var. ha?


aba shemekamatet
 
tamarelkaDate: ოთხშაბათი, 2008-01-23, 3:34 AM | Message # 18
II Done
Group: Users
Messages: 83
Reputation: 2
Status: Offline
აუუუ გძეტა 3 წლის უკან პოეზიის კუნთი გამეხსნა რა და რაც თავში მომდიოდა ყველაფერს ვწერდი.. აი სულსულ პირველ ლექსს დავწერ .. ეხლა უკვე ძაან გრუზებს და უუუუუფ-ებს ვწერ happy აიიი ეს ძველი ლექსის ნაწყვეტები ,ჩემს მეგობრებს ძალიან უყვართ მე პირადად ვერვიტან მარა არის რაღაცეეები რაც მომწონს..

*ჩემს წინ ქილაში თევზი ფრიალებს
და სტაფილოსფერ ფარფლს აფრიალებს..
მე ვხედავ მხოლოდ მის პირს დაღებულს,
და მის ლაყუჩებს - შეკრულ-გაღებულს biggrin
მას განზე გასდის თვალები შავი
და აღარ უჩანს კვერცხივით თავი..
ოჰ..უცბად ჩემსკენ შემოტრიალდა,
გული სიხარულით გადატრიალდა
ქილის ცივ კედლებს შუბლით ეხება,
და ეს რას ნიშნავს მე არ მეხება biggrin
ქილაზე ფრჩხილით კაკუნი დავიწყე,
ვიფიქრე მასთან საქმე ავიწყვე,
ათი წუთია ვზივარ მაყუჩად,
ლამის მეც ვიქცე მის გრძელ ლაყუჩად..
არვიცი იქნებ ეს თევზი ჩემი
ხვალე აღმოჩნდეს წუხილის გემი..
ამიტომ ვჩქარობ თევზის აღწერას
და მასთან ერთად ლექსის დაწერას happy
უხ..როგორც იქნა წერა შევწყვიტე,
ამ თევზზე ფიქრის ჯაჭვი გავწყვიტე..
რადგან გარშემო ძალიან ცივა
ტვინის უჯრედში არღა-რა ცვივა biggrin მდაა....


*****CLUBBED TO DEATH*****
 
ChortDate: ოთხშაბათი, 2008-01-23, 6:00 AM | Message # 19
III Done
Group: Checked
Messages: 204
Reputation: 1
Status: Offline
tamarelka,
ჰეეჰეეე მაგარია ძააან ყოჩაღ ! :))) არა მაჰლა მაჰლა მომეწონა (:


http://Chortikuna.hi5.com
 
tamarelkaDate: ოთხშაბათი, 2008-01-23, 7:30 AM | Message # 20
II Done
Group: Users
Messages: 83
Reputation: 2
Status: Offline
ვნახავ კიდე ასეთ რამეეეებს სულელურ პონტში და დავდეეეებ wink

*****CLUBBED TO DEATH*****
 
გიოDate: შაბათი, 2008-05-10, 2:38 AM | Message # 21
I Done
Group: Users
Messages: 1
Reputation: 0
Status: Offline
ucnauri gaelveba


gaCerebaze videqi. ca iRrubleboda, me ki avtobuss velodebodi. sul male Cems xels wvimis uferuli wveTi daeca. cota xanSi ki nacrisferi asfalti iseTive uferuli wveTebiT daifara da Savad alaplapda. zogma qolga gaSala, zogmac axlomdebare maRazias Seafara Tavi. me ki arc qolga mqonda da ratomRac arc sadme Tavis SefarebisTvis mifiqria. oriode wuTSi ki qolgianebic Tvals miefarnen. darwmunebuli viyavi rom wvimis surneliT gaJRenTil quCaSi mxolod me videqi, magram gverdze rom mivixede mivxvdi rom es ase ar iyo. Cems gverdiT erTi uferuli gogo idga. ase 15,16 wlisa iqneboda. aqamde SemeZlo damefica rom Cems gverdiT aravin iyo, magram arc is vici saidan gaCnda es gogo, gogo romelsac Tavi CaeRuna da raRacaze fiqrobda. rom SegexedaT gegonebodaT is Cvens samyaros ar ganekuTnebodao. Cacmulobac amaze metyvelebda. Ffexze Savi wvetiani fexsacmelebi ecva, muxlebs yavisferi

qvedabolo ufaravda, tanze ki TeTri bluza emosa. gogonas Tmebi da masTan erTad TeTri bafTac wvimis wveTebs daesvelebina. gamikvirda radgan dRevandel Tineijers wesiT kedebi da jinsebi unda cmoda. vxedavdi rogor wurwuriT camosdioda wveTebi.

uecrad Cems gulSi raRacam gaileva, mis siRrmeSi ki mamakacurma Tvisebam iCina Tavi, ar vici ratom magram qurTuki movixseni da mas movafare. is ki TiTqos dedamiwaze dabrundao da Cemsken gamoixada. Ra wams Cemma Tvalebma misi meocnebe, didroni, cisferi

Tvalebi SeamCnia. mivxvdi rom Cvens Soris raRac uxilavi Zafi gaeba. Zafi ki siyvarulisa iyo. Cemi guli maSinve aivso am grZnobiT da baga-bugs mohyva.

_gmadlobT._gaisma gogonas araamqveyniuri xma.

_arafris._vupasuxe me. cota xani uxerxuli siCume Camovarda, Semdeg ki isev me vikisre SekiTxvis dasma._ra gqvia?

_Tamari,Sen?

_me gio, sad midixar? Tamarma pasuxi ar gamca, me ar davibeni da meore kiTxva davusvi.

_vinmes elodebi?

_ara Sen?

_me avtobuss. gamikvirda Tu aravis elodeba maSin aq ra unda Tqo, magram araraferi mikiTxavs. Semdeg cota ucnauri kiTxva davusvi.

_SeiZleba, ufro kargad gagicnoT?

_ki..ra Tqma unda.

_ras usmen?

_saerTod baxi ufro momwons, magram arc beThovenis musikasTan var gulgrili._am

sityvebis warmoTqmis Semdeg, Cems gakvirvebas sazRvari ar hqonda, radgan pirvelad vnaxe gogo romelsic baxs da beThovens usmenda.

_ici...axla meCqareba da SeiZleba sxvadros SevxvdeT?

_ho... ravi... davibeni radgan Cemi siyvaruli xelidan mecleboda. isa SeiZleba kafeSi SevxvdeT? ris vai_vaglaxiT vkiTxe me. da xeli iqiT gaviSvire saiTac bari iyo

_ho..kargi._gogonasgan am pasuxs ar movelodi amitom saswrafod vkiTxe. 9 saaTisTvis gcalia?

_mee...xo...ravi…kai

_kargi maSin 9 saaTze SevxvdeT.

_kargi.dabneulad mipasuxa man. Tqva Tu ara es man me damtova. avtobusic male movida, rom avedi maSinRa mivxvdi rom Tamars Cemi qurTuki gahyoloda. gzaSi sul masze vfiqro

bdi. mTeli dRe 9 saaTs velodi. 8ze veRar moviTmine da kafisken gavwie. wvimas gadaaeRo magram wyals aqa-iq gubeebi daetovebina. avtobuss didxans velode. 9as rom 5wuTi aklda baris win videqi. baris minebi daorTqlili iyo. masze wiTeli yavis Wiqa anaTebda. romlis qvemoTac ewerea_kafe_bari. kafeSi rom Sevedi gemriali kerZebis surneli meca. bars Tvali movavle da iqve axlomdebare magidasTan davjeqi. rogorc

Canda Tamari jer ar mosuliyo. fanjaras wvimis wveTebi ecemoda isini xan gawiTldebodnen xan gayviTldebodnen xanac gamwvandebodnen. albaT es im SuqniSnis brali iyo romelic gzis gadaRma anaTebda. ise mainc, ratom Semiyvarda Tamari?imitom rom didi xania aravin myvarebia? ara mgoni imitom rom me masSi raRac gansakuTrebuli davinaxe. mas hqonda is rac sxvas ara.

_ras SeukveTavT?_fiqrebidan dedamiwaze damabruna oficiantma.

_iciT velidebi, da rom mova maSin SevukveTav.

_kargiT._Tqva man es da gamecala. am dros saaTma barSi msxdomT 10is naxevari amcno. Tamari ki jer ar mosuliyo. Sen gegona movidoda? SevekiTxe Cems Tavs. ra suleli xar rogor gegona rom is SenTan movidoda. ara exlave yvelafers gavarkvev. magididan avdeqi da barmenis daxlisken gavwie. is klients koqteils umzadebda.

_ukacravad. mivuge me. barmeni ise iyo Tavis saqmeSi garTuli rom CemTvis yuradReba arc mouqcevia, amitom kiTxvis gameoreba damWirda.

_diax gismenT. mipasuxa man ise rom Tavic ar auwevia.

_aq xo mar daginaxiaT_da aRvuwere Tamaris garegnoba.

_ara ar minaxavs, magaram saidanRac mecnoba.

_dRes naxeT? avnerviuldi me.

_ara dRes namdvilad ara. ganadgurebuli iqve skamze Camovjeqi. isev movavle Tvali iqaurobas xom ar movida Tqo. uecrad kedelze foto SevniSne. fotosTan ufro axlos mivedi,Agavocdi masze Tamari iyo gadaRebuli. xelSi violino eWira. suraTi albaT koncertze iyo gadaRebuli. cota xani ase gaSterebuli vuyurebdi Semdeg ki barmenTan mivedi/

_ai am gogonaze geubnebiT. da xeli fotosken gaviSvire.

_amaze? gaocebulma mkiTxa man.

_diax rame iciT masze?

_es gogo 42 wlis win gardaicvala. sawyali_amoioxra man. rogorc gadmocemoT vici

Aai iq gaCerebaze idga rom gadmodioda manqanam daartya. eh, ra xanmoklea wuTi sofeli. mxolod 16 wlis iyo._uecrad TavSi yvelaferi ameria, megona vgiJdebodi. xan suraTs vuyurebdi xan barmens. magarm arferi icvleboda fotodan isev Tamari mimzerda.

_da Tqven... saidan... am suraTs?

_aq ra unda?_gamawyvetina man. es kafe erTi xnieri kacisgan Sevisyide movlis Tavi aRar hqonda da...mokled araferi Semicvlia aguris kedlebi, fotoebi, Zveli skamebi...am suraTze misi Svilia gadaRebuli. miTxra aq uyvarda yofna da ar Camoxsnao. mec xaTri ar gamitexia misTvis...barmenma raRacis kiTxva daapira, magram me mas gavecale da Cemi magidisken wavbarbacdi. Cems TavSi sruli qaosi iyo. magidasTan rom mivedi gavSeSdi, Tvalebi gamifarTovda, guli amiCqarda da skamze moWyvetiT davjeqi. agidaze Cemi qurTuki ido.

Ggiorgi maisuraZe 13 clis




http://www.clubgio.ucoz.net/
გაწევრიანდი ფორუმში
 
ketili_deviDate: ორშაბათი, 2009-03-09, 1:19 PM | Message # 22
I Done
Group: Users
Messages: 7
Reputation: 1
Status: Offline
zecas axede ra sagamoa
tzam gaacua ra saamoa.

an

am dilit xom mze pirs ibans;
dila aris mshvenieri.
cirkis medzavs bichi zhimavs;
kutu aris bednieri.

ise martla maqvs 8-9 klasshi dawerili leqsebi da tu vipove davdeb smile

 
niceshatirishvili80Date: პარასკევი, 2018-11-23, 3:35 PM | Message # 23
I Done
Group: Users
Messages: 1
Reputation: 0
Status: Offline
Rusuli nacarmoebia da armaxsoovs..damexmaret.

Cerili jaridan. An
Cerili omida . Mgoni ase qvia. Ilustraciit: deda shvilibi kitxuloben cerils.
Tu icit
 
ფორუმი » განათლება » ლიტერატურა » ფორუმელთა პროზა და პოეზია (ჩვენ ვწერთ! გზა მოგვეცით!)
  • გვერდი 2 დან
  • «
  • 1
  • 2
ძებნა:

საიტის მენიუ
შესვლის ფორმა
საიტის მეგობრები
სტატისტიკა
ჩვენი გამოკითხვა
Rate my site
სულ პასუხი: 82